Mish derri kinez me një tenxhere

Mish derri kinez me një tenxhere

Një supë e shpejtë me një kthesë orientale që do të tërheqë miqtë dhe familjen

Përbërësit

 • 400 gr fileto derri prerë në shirita të gjatë të hollë
 • 600 ml lëng pule
 • 1 lugë gjelle salce soje
 • 2 lugë Pluhur kinez me pesë erëza
 • pullë e madhe e xhenxhefil qërohet dhe pritet në shkrepse
 • 200 gr paketoni gjethen jeshile të katërta
 • 1 djegës i kuq të pastruara dhe të grira hollë ose 1 lugë spec djegës
 • tufë qepë të bardha dhe të gjelbra të prera në feta

Metoda

 • HAPI 1

  Hidhini të gjithë përbërësit, përveç zarzavateve të qepës së pranverës, në një tenxhere të madhe, vendoseni me kapak dhe lërini të ziejnë lehtë. Gatuani, pa zierje, për rreth 8 minuta, derisa mishi i derrit të ketë ndryshuar ngjyrë dhe zarzavatet të jenë gatuar, por ende pak krokante. Hidhni në tasa, spërkatni me qepën dhe shërbejeni me oriz të zier ose petë anash.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,586FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles