Përbërësit

  • 1 makarona
  • Kaçkavall
  • 1 qepë
  • Për sos
  • Gjalpë
  • 2 lugë miell
  • 2 gota qumësht
  • Kripë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Makaronat i ziejmë, i kullojmë dhe fillojmë ta përgatisim sosin.

E fërgojmë miellin me pak gjalpë, dalë nga dalë ia shtojmë qumështin dhe e përziejmë shpejt.

Ia shtojmë kripën dhe biberin e zi, makaronat e ziera i vendosni në tavë, përmbi ia preni qepët, sosin e përgatitur dhe kaçkavallin.

Tavën me makarona e vendosim në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.