Përbërësit

1 makarronë

Ujë

Kripë

Sosi

200 gr mish

1 qepë

1 karrotë

1 lugë të gjellës salcë

Kripë

Gjalpë

Vaj vegjetal

Biber i zi

Biber i kuq

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepën e preni në copa të vogla dhe e fërgoni në tigan me pak vaj, pastaj ia shtoni mishin, salcën, karrotën e bërë nerende dhe erëzat i fërgoni në temperaturë të ultë.

Makaronën e vëni në tenxhere për zierje, makaronave ia largoni ujin dhe makaronat i vendosni prap në tenxherë në temperaturë të ultë rreth 2 minuta i fërgoni me pak vaj.

Makaronave ia vendosni sosin e përgatitur dhe e shpërndani në pjata për shërbim.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak