Përbërësit

  • 400 gr makarona
  • 100 gr gjalpë
  • 4 vezë
  • 2 decilitra ajkë
  • 1 tubë qepë
  • 200 gr përshutë
  • 5 lugë vja
  • Mëlmesa
  • Kripë
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Makaronat zihen në ujë me kripë e pastaj kullohen nga lëngu i tepërt.

Qepët e reja priten në rrathë, ndërsa përshuta e tymosur pritet në katrorka, të bardhtë e vezëve ndahen nga të verdhtë. Të bardhtë tunden derisa të fitohet një shkumë e trashë.

Në enë të përshtatshme tunden gjalpi dhe të verdhtë e vezëve, shtohen makaronat përshuta, qepët e reja dhe ajka.

Shtohen mëlmesa sipas shijës dhe të gjitha përzihen mirë, në fund shtohet shkuma nga të bardhtë e vezëve dhe përzihet ngadalë me tel kuzhine.

Ena rezistuese ndaj zjarrit lyhet me vja, derdhet në të masa e përgatitur. Rrafshohet dhe piqen derisa të skuqen në furrën e nxehtë në temperaturë 200 gradë celsius.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.