Përbërësit

500 gr makarona

2 karota

2 kungullesha

3-4 thelpinj hudhre

Vaj vegjetal

20 gr gjalp

Djathë parmesan

Majdanoz të freskët

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Karotat dhe kungulleshat ndahën në pjesë të tërthorta.

Skuqen pak në vaj vegjetal me gjalp.

Pas 2-3 minutash skuqje shtojmë hudhrën e grimcuar ku do t’i skuqim së bashku edhe 2-3 minuta të tjera.

Makaronat e ziera në ujë të kripur i bashkojmë me perime dhe i skuqim bashkë për 2 minutë.

Në fund shtojmë majdanozin e freskët të grimcuar.

Shërbehen me djathë parmezan.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak