Përbërësit

1 lugë vaj vegjetal

1 qepë

2 thelpinj hudhre

4 domate

2 lugë borzilok

2 lugë majdanoz

375 gr makarona

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Në një tigan me vaj të nxehtë, hidhni qepën dhe hudhrat dhe lëreni derisa qepët të zverdhën.

Shtoni domatet, borzilokun dhe majdanozin, uleni temperaturën, mbulojeni me kapak dhe zieni për 30 minuta, derisa masa e përgatitur të trashet pak dhe të marrë formën e salcës.

Zieni makaronat në një enë të madhe me ujë me kripë dha pastaj shtrydhni.

Shërbeni ato me salcën që përgatitët më parë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak