Mafina me kungulleshka

Përbërsit:

 • 400 gr kungulleshka te grira ne rende
 • 1 qepe e vogle e grire ne rende
 • 1 luge magdanoz i grire i fresket
 • 1 veze
 • 2 luge ajke e tharte-shmant ose pavllake
 • 2 luge vaj
 • 100 ml kos
 • 10 luge grize
 • 10 luge miell misri
 • ½ pluhur per pjekje
 • Krip,piper i zi

Udhëzimet:

Perzijme te gjithe perbersit me radhe.

Pasi masa te behet kompakte,qesim ne kallpet per mafina te lyera me vaj dhe permillura me grize.

Pjekim ne 180 20-30 minuta

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,684FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles