Luaj me qentë për të reduktuar stresin, për të rritur mirëqenien

Studentët mund të kenë një mënyrë të re për të lehtësuar stresin dërrmues të provimeve të afërta.

Sipas një të re Studimi i publikuar sot në internet në Stresi dhe shëndetikalimi i kohës me një qen terapik mund të zvogëlojë stresin dhe të rrisë energjinë dhe lumturinë tek studentët e kolegjit.

Të lidhura: Raport Special: Shtetet e Bashkuara të Stresit

Një vështrim mbi ndikimin që luan me një qen në disponimin e një personi

Studiuesit nga Universiteti i Kolumbisë Britanike morën në pyetje 246 studentë para dhe pasi kishin kaluar kohë me një qen terapi. Studentët u lejuan të ndërveprojnë me shtatë deri në 12 qen gjatë çdo seance terapie. Studentët u lejuan të përkëdhelin, të përkëdhelin dhe të ndërveprojnë me të gjithë qentë ose mund të kalonin kohë kokë më kokë me qenin e tyre të preferuar gjatë studimit. U përfshinë të gjitha llojet e qenve, duke përfshirë qentë e terapisë së racave të mëdha, të vogla dhe të përziera.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,586FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles