Përbërësit

  • 200 gr spinaq
  • 1 qepë
  • 3 thelb hudhër
  • 1 lugë gjalpë
  • 7-8 decilitra supë
  • 2 decilitra qumësht
  • Miell
  • Kripë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Spinaqi lahet dhe pritet imët, qepa dhe hudhra pastrohen, grimcohen në copa dhe kaurdisen në gjalpë derisa të marrin ngjyrë të verdhë.

Spërkatet me një lugë miell, shtohet spinaqi, shtohet kripa dhe përzihet edhe disa minuta.

Sipër hedhim supën dhe qumështin, vlon edhe 5 minuta dhe largohen nga zjarri dhe shërbehet e nxehtë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.