Përbërësit

  • 4 kofshë pule
  • 120 gr djathë mocarela
  • 1 kokë qepë
  • 400 gr domate të konservuara
  • 300 gr kërpudha
  • 6 ullinj
  • Biber i kuq
  • Biber i zi
  • Mëlmesa

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Kofshëve të pulës u hiqen eshtrat dhe mishi shtypet me çekan druri, pastaj mishi lyhet me biber të kuq, biber të zi, mëlmesa.

Mocarela pritet në rrathë, në secilën gjysmë të kofshës së pulës vendosen dy rrathë mocarelë, pastaj mishi paloset dhe përforcohet me rremojse.

Mishi i mbushur fërgohet në vaj të ngrohtë nga të gjitha anët derisa të skuqet pastaj largohet nga yndyra dhe lihet në vend të ngrohtë.

Qepa pritet në katrorka, kërpudhat priten në rriska, domatet e konservuara priten në katrorë më të mëdhenj ndërsa ullinj priten në rrathë.

Në pak vaj e fërgojmë qepën, ullinjtë, kërpudhat, domatet e konservuara, nga fundi shtohet mishi i fërguar i kofshëve të pulës, shtohen mëlmesa sipas shijës.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.