Pёrbёrёsit

  • 1 kofshe e madhe vici
  • 150 gr kёrpudha
  • 1 koke qepё
  • 2 thelpinj hudhre
  • 300 gr mish I bluar vici
  • 1,5 decilitra supё vici
  • 1 lugё e vogёl biber I zi
  • 2 lugё miell
  • 0,5 decilitra vaj
  • Mёlmesa

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Kofshat priten pёrmes, e pastaj me kujdes hiqet mishi nga ashti, njё pjesё e mishit pritet dhe bluhet, ndёrsa pjesa tjetёr e mishit rrihet me çekan druri me qёllim qё tё fitohet njё bazё e duhur pёr mbushje.

Qepa pritet nё katrorka, kёrpudhat priten nё rriska, ndёrsa hudhra grihet shumё imёt.

Nё pak vaj kaurdiset qepa, pastaj shtohen mishi I bluar, hudhra dhe mёlmesa sipas shijёs.

Vazhdohet me kaurdisёjn duke shtuar ujё kohё pas kohe, derisa sa tё mbushet mishi.

Pastaj shtohet biberi I kuq dhe kёrpudhat dhe tё gjitha kaurdisen edhe 10 minuta, pёrmbi kofshёn e pёrgatitur shtrihet mbushja nga mishi I bluar, bёhet role dhe roleja lidhet me pe kuzhine.

Kofsha e bёrё role fёrgohet nё vaj tё nxehtё, derdhet pёrmbi tё supё dhe zihet nё temperaturё mesatare derisa tё zbutet mishi.

Mishi hiqet nga lёngu nё tё cilёn ёshtё zier, lёngut I shtohen mёlmesa sipas shijёs dhe mieli I tundur nё pak ujё. Sёrish vazhdohte me zierje, derisa tё fitohet dёndёsia e dёshiruar.

Kofsha pritet nё copё dhe lyhet me salcёn e pёrgatitur.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtepiak.