Përbërësit:

600gr Koc
200gr domate te vogla
50gr ullinje
10gr kaper
1 qepe
500gr patate
Vaj ulliri
Kripe/piper
Magdanoz

Përgatitja:

Se pari koci pastrohet dhe thahet me leter kuzhine, pastaj prehet sikurse ne foto afersisht ne tri vende, e kriposim, piperosim, e lyejme me vaj ulliri dhe ai mbushim barkun me qepe te prera holle dhe dy, tri domate te prera
Patatet prehen rath, rath, reth 2-3mm, poashtu edhe qepen
Marim tepsin, fundin e lyejm me vaj dhe e mbulojme siperfaqen me gjysmen e patateve, pastaj i mbulojme me qepe dhe perseri shtojme patatet e mbetura. Siper e vendosim peshkun dhe i shtojme te gjitha domatet te prera pergjysem, kaprin dhe magdanozin. Te prerat e peshkut mbushen me domate te prera holle. Tepsin e mbulojme me folie alumini dhe pjeket ne 200°C per 30 min, pastaj ia largojme folien dhe vazhdon pjekja edhe per 10min tjera