Kjo lloj përzierjeje ushqen lëkurën e fytyrës dhe të trupit

spot_img


Kjo lloj përzierjeje ushqen lëkurën e fytyrës dhe të trupit
Reviewed by on

January 21, 2019
.

Vaj Avokado ( Avocado Oil ) Eshte nje element I rendesishem per trajtimet kunder diellit apo per lekurat e demtuara nga klima, si hidratimi. Eshte i domosdoshem dhe per lekuren e fytyres, kunder tharjes dhe per kete arsye rekomandohet pas banjove te diellit, gjithashtu mund te perdoret brenda c’do lloj shampoje per floke normale dhe […]

Vaj Avokado ( Avocado Oil ) Eshte nje element I rendesishem per trajtimet kunder diellit apo per lekurat e demtuara nga klima, si hidratimi. Eshte i domosdoshem dhe per lekuren e fytyres, kunder tharjes dhe per kete arsye rekomandohet pas banjove te diellit, gjithashtu mund te perdoret brenda c’do lloj shampoje per floke normale dhe […]

Rating: 0

Kjo lloj përzierjeje ushqen lëkurën e fytyrës dhe të trupit

Kjo lloj përzierjeje ushqen lëkurën e fytyrës dhe të trupit

Vaj Avokado ( Avocado Oil )
Eshte nje element I rendesishem per trajtimet kunder diellit apo per lekurat e demtuara nga klima, si hidratimi.
Eshte i domosdoshem dhe per lekuren e fytyres, kunder tharjes dhe per kete arsye rekomandohet pas banjove te diellit, gjithashtu mund te perdoret brenda c’do lloj shampoje per floke normale dhe per floke te thate ne sasi 8-10 gram avokado, e cila I jep flokeve volum dhe shkelqim.
Keshtu qe ky vaj ben te mundur rigjenenrimin e lekures dhe tendosjen e shtresave te lekures.
Vaji avokado thithet me lehtesi edhe nga shtresat e thella te lekures dhe ne inde, por shquhet dhe per karakteristikat e tij lehtesuese. Vaji i avokados është shumë aktiv për të gjitha llojet e lëkurës. Ai rekomandohet të përdoret pas dushit, pas rrezeve të diellit ose solarit. Mund të bëhen përzierje të vajit të avokados, jojobës, si dhe vitaminës E, që merret nga vaji i bajames. Kjo lloj përzierjeje ushqen lëkurën e fytyrës dhe të trupit, ndihmon qarkullimin e gjakut, në mënyrë stimuluese ndikon në rritjen e indeve dhe qelizave duke rritur forcën e tyre.

(Visited 207 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles