Kjo dietë 7 ditore ju ndihmon të largoni helmet nga trupi dhe te digjni dhjamin!

Kjo dietë 7 ditore ju ndihmon të largoni helmet nga trupi dhe te digjni dhjamin!

Kjo dietë 7 ditore ju ndihmon të largoni helmet nga trupi dhe te digjni dhjamin!

Përbërësi kryesor ne kete diete është limoni, që ne të gjithë e dimë se është nje lloj fruti mjaft i fuqishëm për të hequr të gjitha toksinat nga trupi yne. Hidhini një sy dietës tone magjike me limon.

Dita e parë – mbushni një gotë me ujë të ngrohtë. Vendos disa copa limoni brenda dhe lereni të veprojë për disa minuta. Mbaro atë që zakonisht bëni në mëngjes dhe pini atë pas kësaj. Bëni të njëjtën gjë në pasdite gjysmë ore para drekës.
Dita e dytë – konsumoni 1 gotë lëng limoni në mëngjes dhe pasdite dhe përpiquni të pini 2-3 litra ujë mineral gjatë ditës. Ju gjithashtu mund të shtoni disa fruta për shije më të mirë dhe më shumë lëndë ushqyese!
Dita e tretë – përsërisni këtë procedurë me ujë limoni në stomak bosh në mëngjes dhe konsumoni disa gota ujë të ngrohtë me limon gjatë drekës.
Dita e katërt dhe e pestë – ndiqni te njejten procedure.
Dita e gjashtë – bëj të njëjtat gjëra si në ditën e tretë, por tani kufizoni pirjen e lëngut te limonit deri në 2 gota në ditë. Opsioni më i mirë do të ishte gjatë mëngjesit dhe para darkës.
Dita e shtatë – konsumoni pak ujë limoni në mëngjes në stomakun bosh.
Ju duhet ta ktheni kete ne nje zakon duke konsumuar ujë limoni çdo mëngjes, por gjithashtu pini 2-3 litra ujë gjate dites për të mbajtur trupin tuaj të hidratuar. Kjo dietë 7-ditore do t’ju ndihmojë të pastroni trupin tuaj dhe gjithashtu të digjni yndyrën e trupit! Në mënyrë që kjo dietë limoni të jetë sa më optimale të jetë e mundur, konsumoni ushqim të shëndetshëm sa më shumë që mundeni!

Burimi: /theheartysoul.com
©gatuajshendetshem/përktheu j.memeli/

(Visited 651 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,684FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles