Kjo bimë rigjeneron qelizat tuaja nga koka te këmbët

spot_img


Kjo bimë rigjeneron qelizat tuaja nga koka te këmbët
Reviewed by on

October 25, 2018
.

Një bimë e cila ka treguar se është shumë e dobishme ndaj sëmundjeve si anemia, mbron mëlçinë, sëmundjet që lidhen me acidin urik gjithashtu zvogëlon dhe pasojat që lë stresi në trupin tonë. Bomba ushqyese për të cilën po ju flasim është hithra. Falë përqindjes së lartë të klorofilit, hithra gjithashtu rregullon qarkullimin e gjakut, […]

Një bimë e cila ka treguar se është shumë e dobishme ndaj sëmundjeve si anemia, mbron mëlçinë, sëmundjet që lidhen me acidin urik gjithashtu zvogëlon dhe pasojat që lë stresi në trupin tonë. Bomba ushqyese për të cilën po ju flasim është hithra. Falë përqindjes së lartë të klorofilit, hithra gjithashtu rregullon qarkullimin e gjakut, […]

Rating: 0

Kjo bimë rigjeneron qelizat tuaja nga koka te këmbët

Kjo bimë rigjeneron qelizat tuaja nga koka te këmbët

Një bimë e cila ka treguar se është shumë e dobishme ndaj sëmundjeve si anemia, mbron mëlçinë, sëmundjet që lidhen me acidin urik gjithashtu zvogëlon dhe pasojat që lë stresi në trupin tonë. Bomba ushqyese për të cilën po ju flasim është hithra.

Falë përqindjes së lartë të klorofilit, hithra gjithashtu rregullon qarkullimin e gjakut, parandalon formimin e kolesterolit në muret e arterieve. Hithra favorizon eliminimin e lëngjeve të tepërta, toksinave dhe mbetjet e trupit tonë.

Si ta përgatisni ekstraktin e hithrës:

Ju duhen 3 lugë gjethe të thara hithre dhe 500 ml ujë.

Përgatitja dhe përdorimi:

Fillimisht zieni ujin dhe më pas hidhni gjethet e hithrës në një filxhan dhe sapo uji të ketë arritur në pikën e vlimit hidheni në filxhanin ku ndodhen gjethet. Lëreni të qëndrojë për 10 minuta, filtrojeni dhe më pas konsumojeni.

(Visited 820 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles