Kek me mente dhe miell kokos ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

spot_img

Kek me mente dhe miell kokos ( Receta gatimi nga Silvana Belishaku )

Përbërësit

2 gota e gjysëm miell + gjysëm gote miell kokosi,

3 vezë,

1 gotë uji me kos,

gjysëm gote vaj,

gjysëm gote shurup mente,

1 pako fryrës embëlsirash, ( lievito )

pak kripë,

Përgatitja

1

Hedhim të gjithë përbërësit në tas, i rrahim mirë me tel kuzhine, më pas shtrojmë letër kuzhine në tepsi, hedhim brumin dhe e pjekim në furrë të nxehur 180 gradë për 50 minuta, pasi piqet, e lemë të ftohet, e largojmë letrën, vendosim kekun në pjatë, e lyejm sipër me nutella dhe i hedhim miell kokosi për zbukurim. Ju bëftë mirë

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles