Kek me çokollatë dhe lajthi

spot_img

Perberesit:
100 gr gjalpe
150 gr sheqer
2 veze
2 luge supe kakao
125 gr miell
½ luge kafe sode buke
50 gr lajthi te qeruara
Pak vanilje

Pergatitja:

Vihet furra te ngrohet ne 175 gr c dhe lyhet me yndyre forma e pjekjes (diameter 28 cm)
Rrihet si krem gjalpi i zbutur, shtohet sheqeri, vanilja, vezet, rrihen sebashku.
Bashkojme miellin me kakaon dhe sodden e bukes, ashtu duke I perzier hidhen siper kremit.
Shtohen lajthite e grira, perzihen mire, hidht brumi ne formen e lyer me vaj dhe piqet ne furre per 25 minuta!

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles