Perbersit:

  • 5 kg domate
  • 10 qepe
  • 10 speca(sipas shijes djeges ose padjeges)
  • 5 thelpinje hudher
  • 1 tufe magdanoz
  • 2 gjethe dafine

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Udhezimet:

Domatet i presim ne kater pjese,qepen e qerojme dhe ndajm ne 2-3 pjese,hudhren e qerojme, dhe specat pasi i pastrojme nga farat i ndajm ne 3-4 pjese.

Te gjitha perimet fusim ne nje ene te madhe te cilen e mbushim uje 2 cm mbi perimet.

Enen e veme ne zjarre te vloje.

Zierjen e bejme  ne enen me kapak mbyllur,per 20 minuta nga momenti i vlimit.

Pastaj perimet i kullojme nga uji,ftohim teresisht, dhe blendojme me blender.

Masen e qullet te fituar pas perzierjes ne blender e qesim ne nje rrjete te holle nga e cila shtrydhim sasine e lengshme te perimeve.

Pastaj mase e mbetur ne rrjete e largojme kurse ne salcen e lenget e qesim100 gr sheqer,100 ml  uthull,50 gr krip,1 luge rigon te thare,1 luge te vogel piper i te bluar,1 luge te vogel kanelle,  si dhe nje  luge te vogel gjengjefil pluhur.

Te gjitha keto i perzijme ne ene ku do te ziejme ne zjarre te ngadalshem per 1 ore duke perzier kohe pas kohe.Kecapin e pergaditur ne kete menyre e qesim ne shishe qelqi te sterilizuara te dyja te nxehta,mbyllim shishet ose ne mungese te shisheve ne kavanozet,veme ne furre te nxehte 150 grade per 10 minuta.

Tanim furren e ndalim kurse kavanaozet i leme aty derisa te ftohen teresisht

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak