Përbërësit

  • 400 gr mish pule
  • 1 lugë gjethe selino
  • 2 kokë qepë
  • 100 gr bizele
  • 2 patate
  • 1 spec i gjelbërt
  • 2 decilitra lëng domatesh
  • 5 lugë vaj
  • Erëza
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Mishin e bardhë të pulës e premë në katrore, speci, qepët dhe patatet pastrohen dhe gjithashtu priten në katrorë.

Në pak vaj i fërgojmë qepët, sa të marrin pamje të kristaltë, shtohet mishi i pulës e selinoja dhe kohë pas kohe ia shtojmë ujin.

Kur perimet e mishi të jenë gjysmë të fërguara, shtohet speci, patatet, bizelet dhe ërëzat sipas shijës.

U shtohet ujë dhe zihen në temperaturë mesatare, derisa të zbuten perimet.

Nga fundi i zierjës shtohet lëngu i domatës.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.