Kazinotë më luksoze në botë

spot_img

Në të gjithë botën, kazinotë përfshijnë spektrin nga padyshim deri në fund e deri te ultra magjepsës dhe luksoz. Këto kazino luksoze, zakonisht pjesë e një resorti gjithëpërfshirës, ​​vijnë me një çmim të lartë nëse doni të qëndroni.

Për fat të mirë, shumica janë të hapur edhe për jo të ftuarit, kështu që edhe ata me një buxhet më të ngushtë mund të shijojnë luksin e kazinosë për disa orë.

Dy kryeqytetet globale të lojërave të fatit, Las Vegas dhe Macau përmbajnë përqendrimin më të lartë të vendpushimeve të kazinove të nivelit të lartë, por ka edhe shumë në vende më të pazakonta. Shikoni zgjedhjen tonë nga më të mirat.

Palms Casino Resort, Las Vegas

Vegas është i mbushur me kazino luksoze dhe një listë si kjo zakonisht përfshin emra të famshëm si The Bellagio ose The Venetian. Për shkak të stilit të tij unik, zgjedhja jonë kryesore për kryeqytetin e lojërave të fatit të SHBA-së duhet të jetë Palms Casino Resort i rinovuar së fundmi. Kompleksi krenohet me një koleksion mbresëlënës të artit modern të shfaqur në të gjithë baret, dyshemetë e kazinove, restorantet dhe dhomat e hoteleve. Një përzierje e veprave ekzistuese nga Andy Warhol dhe Jean-Michel Basquiat, dhe pjesë të porositura nga artistë bashkëkohorë i japin resortit një pamje dhe ndjesi të ndryshme nga çdo gjë tjetër në Vegas. Palms ka gjithashtu atë që përflitet të jetë suita e hotelit më të shtrenjtë në botë, suita Empathy prej 840 metrash katrorë e projektuar nga Damien Hirst.

Makau veneciane

Motra e monumentit të Vegasit, versioni i The Venetian në Macau e ka tejkaluar origjinalin. Në kohën kur u ndërtua, kishte hapësirën më të madhe të kazinosë në botë. Rekreacioni i realizuar bukur i rrugëve dhe kanaleve të pikave të shitjes me pakicë të shtëpive të stilistëve në Venecia, të anashkaluara nga një hotel 39-katësh me 3000 dhoma. Shumë nga hapësirat në resort kanë gjithashtu një koleksion mbresëlënës të artit dhe artefakteve të ekspozuara.

Casino de Monte-Carlo, Monako

Kazino origjinale luksoze, ka pak në tokë që mund të përputhet me magjepsjen klasike të Casino de Monte-Carlo. Brendësia e kazinosë ka një stil pallati që është kopjuar shpesh, por kurrë nuk është përmirësuar – ky vend është puna e vërtetë. Ndërtesat janë më shumë se 150 vjet të vjetra dhe dhomat e hotelit janë përditësuar për të përmbushur standardet moderne duke ruajtur ende elegancën dhe hijeshinë e tyre. Kazinoja vendos një kod veshjeje mjaft të rreptë në mbrëmje, për të ruajtur imazhin e saj magjepsës.

Crown Kazino dhe Kompleksi Argëtues, Melburn

Australia mund të anashkalohet si një destinacion i kazinosë, por Crown Melbourne me siguri duhet të konsiderohet ndër vendpushimet kryesore në botë. Si dhe kazinoja, kompleksi ka tre hotele të larta ku mysafirët mund të shijojnë pamje mahnitëse të peizazhit të qytetit. Dyqanet e blerjeve përfshijnë Hugo Boss, Louis Vuitton dhe Prada, dhe ushqimi i mirë ofrohet në një nga restorantet e shumta duke përfshirë një degë të Nobu. Fusha e tenisit në çati e bën Crown Melbourne një vend popullor për tenisistët për të qëndruar gjatë Australian Open.

Marina Bay Sands, Singapor

Marina Bay Sands e Singaporit është një nga ndërtesat moderne më të mrekullueshme dhe elegante në botë. Tre kulla të larta janë në krye të një kopshti të gjerë çati më shumë se 200 metra në ajër. Mysafirët e hotelit mund të shijojnë pishinën më të lartë të pafundësisë në botë me pamje spektakolare në të gjithë Singaporin. Dhjetra restorante shërbejnë kuzhinë nga e gjithë bota, dhe qendra tregtare përmban më shumë se 170 marka nga Armani në Zara.

Park Hyatt Mendoza, Argjentinë

Zgjedhja jonë e fundit është ky hotel, kazino dhe kompleks spa i vendosur në një ndërtesë mbresëlënëse neoklasike në rajonin më të rëndësishëm të verërave të Argjentinës, Mendoza. Brenda, dhomat janë të pastra dhe bashkëkohore, megjithëse ndoshta nuk kanë magjepsje. Objektet janë të shkëlqyera, megjithatë, dhe përfshijnë restorante, një pishinë të hapur të ndezur, qendër spa dhe Wellness dhe një palestër. Dashamirët e kazinove mund të shijojnë njëzet tavolina lojrash dhe qindra makineri. Hoteli mund të ndihmojë në rezervimin e një prej turneve të njohura të verës në zonën përreth.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles