Përbërësit

  • 20 kaçika të vegjël pule
  • 20 rriska përshutë
  • 200 gr mjaltë
  • 1 lugë borzilok
  • 1 lugë rigon
  • 1 lugë trumzë
  • Mëlmesa të përziera
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Kaçikët pastrohen, teren dhe u shtohen mëlmesa sipas shijës.

Në një enë bashkohen borziloku, trumza, e rigoni dhe përzihen mirë.

Kaçikët lyhen me mjaltë dhe përmbi u hedhet përzierja me borzilok, trumzë e rigon.

Kaçikët e përgatitur mbështillen me rriska përshutë dhe përforcohen me rrëmojse.

Në një tavë të madhe shtrohet letër për pjekje dhe përmbi të renditen kaçikët e mbështjellë me përshutë, kaçikët pastaj mbulohen me letër alumini.

Kaçikët piqen derisa të zbuten në furrën e nxehtë në temperaturë 200 gradë celsius, pastaj hiqet letra e aluminit dhe vazhdohet me pjekje derisa të skuqen kaçikët.

Kaçikët e pjekur lihen të ftohen, e pastaj majat e kaçikëve mbështillen me peceta letre, me qëllim që të shërbehen më lehtë.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.