Justin Bieber zbulon se ka paralizë të fytyrës të shkaktuar nga sindroma Ramsay Hunt

Këngëtari i muzikës pop Justin Bieber njoftoi se do të anulojë koncertet e ardhshme dhe do të bëjë një pushim nga performanca sepse po vuan nga Sindroma Ramsay Huntnjë gjendje e rrallë virale që i ka shkaktuar paralizë në fytyrë.

Bieber ndau diagnozën e tij me fansat e tij në një Video në Instagram postuar më 10 qershor. “Natyrisht, siç mund ta shihni me siguri nga fytyra ime, unë kam këtë sindromë të quajtur sindroma Ramsay Hunt dhe është nga ky virus që sulmon nervin në veshin tim, nervat e mia të fytyrës dhe ka bërë që fytyra ime të ketë paralizë”, shpjegoi ylli.

Gjendja e ka lënë Bieber të paaftë të mbyllë sytë ose të buzëqeshë në anën e prekur të fytyrës së tij, gjë që ai e demonstroi në video.

Çfarë është sindroma Ramsay Hunt?

Sindroma Ramsay Hunt është një ndërlikim i vonë i infeksionit të virusit varicella-zoster (VZV), i njëjti virus që shkakton linë e dhenve tek fëmijët dhe herpesin tek të rriturit, thotë. Patrick Byrne, MDkryetar i Institutit të Kokës dhe Qafës në Klinikën Cleveland në Ohio.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,582FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles