Djathi i gjetur me trupat e mumieve 4000-vjeçare në Xinjiang, Kinë, ka të ngjarë të ishte një element ushqimor për fiset lokale të bagëtive.

Ky bllok i mykut që mbledh çedar në pjesën e pasme të frigoriferit tuaj mund të jetë i vjetër, por a mund të mbijetojë për mijëvjeçarë?

Grumbujt e djathit të fermentuar janë gjetur të paprekura në varret e barinjve të hershëm të epokës së bronzit në Kinën veriperëndimore, të varrosura nën rërën e shkretëtirës Taklamakan për gati 4000 vjet.

200 trupat e lashtë u vendosën poshtë varkave të përmbysura të mbuluara me lëkurë lope dhe të mbuluara me shtylla prej 13 këmbësh prej druri që ngjajnë me rrema dhe mund të jenë simbolet e pjellorisë. Burrat, gratë dhe fëmijët e varrosur në vend jetonin në një kohë kur kishte ende lumenj dhe liqene në rajon.

Në hulumtimin e publikuar në Revista e Shkencave Arkeologjike, kërkuesit kinezë dhe gjermanë shpjeguan se djathi në varret e pellgut të Tarim është më i vjetri i gjetur ndonjëherë, megjithëse ka disa dëshmi të prodhimit të djathit që në mijëvjeçarin e 6 para Krishtit në Evropën veriore.

Arkeologët nuk e dinë emrin e njerëzve të varrosur në Varrezat e Lumit të Vogël nr. 5, çfarë gjuhe flisnin dhe kur mbërritën. Por klima e nxehtë dhe e thatë e pellgut të sotëm të Tarim, ku u gjet varrezat, i ruajti në mënyrë të përsosur veshjet dhe sendet e varreve të tyre – dhe ushqimet që ata morën me vete në jetën e përtejme.

Lajme të ngjashme: Parazitët në jashtëqitjen e kryqtarëve ofrojnë njohuri për urinë mesjetare »

Studiuesit thonë se djathi është i ngjashëm me kefirin, një pije qumështi i fermentuar që mund të zihet dhe kullohet për të bërë një substancë që i ngjan gjizës. Kefiri është ende i popullarizuar në të gjithë Evropën Lindore. Është natyrshëm pa laktozë dhe tradicionalisht prodhohet duke futur “kokrra” bakteriale në qumështin e lopës, deles ose dhisë.

Sipas Susan Weiner, një dietologe dhe edukatore e certifikuar për diabetin në Nju Jork, kefiri është një pije me shije të thekur që është një burim i mirë i kalciumit, fosforit, proteinave, vitaminës B12 dhe tiaminës.

Kefiri dhe djathi i gjetur në varret e pellgut të Tarim, gjithashtu përmbajnë baktere të dobishme të quajtura probiotikë.

“Probiotikët janë ‘baktere të mira’, të cilat mund të ndihmojnë me shëndetin e zorrëve të njeriut,” tha Weiner për Healthline. “Ngrohja ose pjekja e djathit vret shumicën e baktereve. Pra, sanduiçet me djathë të pjekur në skarë ose pica, për shembull, nuk janë burime të mira të probiotikëve. Djathi Gouda është një burim veçanërisht i mirë dhe mund t’i ‘mbijetojë’ udhëtimit nëpër ju [gastrointestinal] trakt.”

Mësoni rreth përfitimeve befasuese shëndetësore të probiotikëve »

Përveçse ndihmojnë tretjen, probiotikët si Lactobacillus mund të përmirësojë gjithashtu shëndetin e sistemit imunitar të njeriut, sugjeron hulumtimi. Por ndryshe nga dietat e barinjve të epokës së bronzit, dietat e amerikanëve modernë priren të jenë të ulëta në probiotikë nga qumështi dhe burime të tjera.

“Nëse hamë kryesisht ushqime të përpunuara në sasi të mëdha, mund të mos marrim mjaftueshëm probiotikë. Gjithashtu, shumë njerëz hanë krem ​​djathi të përpunuar ose pica të cilat nuk janë burime të mira të probiotikëve,” tha Weiner. “Kërkimet tregojnë se të moshuarit mund të përfitojnë nga konsumimi i më shumë probiotikëve. Duket se i jep një nxitje sistemit imunitar.”

A janë probiotikët një trajtim efektiv për kolitin ulceroz? »

Arkeologët që studiuan njerëzit e lashtë të pellgut të Tarim thonë se të qenit në gjendje të prodhonin djathë në një shkallë të madhe do t’i kishte bërë kopetë e tyre të kafshëve më të vlefshme, si burim ushqimi dhe si investim financiar.

“Fermentimi i kefirit të … qumështit nga një kulturë simbiotike e Lactobacillus kefiranofaciens dhe bakteret dhe majat e tjera të acidit laktik ishin baza e bulmetit të fortë, të shkallëzuar, probiotike, pa laktozë dhe një përparim kyç teknologjik që futi përfitimet ekonomike të bagëtive të gjera në një popullatë gjysmë baritore,” përfunduan studiuesit.

Ata shtojnë se djathi ndoshta nuk ishte menduar të zgjaste për periudha të gjata kohore (jetëgjatësia e kefirit pa frigorifer është aq e shkurtër sa tre ose katër ditë). Fiset e Pellgut Tarim nuk mund ta dinin kurrë se trajtimi i tyre kremoz do të mbijetonte për shekuj.

Lexo më shumë: Probiotiku mund të parandalojë refluksin e acidit, kapsllëkun dhe dhimbjet barku te foshnjat »