Përbërësit

  • 600 gr filetë viçi
  • 2 decilitra vaj
  • Kripë
  • Piper
  • Miell
  • 2 thelpinj hudhre
  • 1 tufë majdanoz
  • 2 lugë pastë domatesh

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Filetoja shtypet me çekiç për mish, shtohet kripë, piper i zi, derdhet mbi ta gjysma e vajit dhe lihet në frigorifer të qëndrojnë.

Pastaj filetat hiqen nga vaji, zhyten në miell dhe skuqen me gjysmën tjetër të vajit derisa të skuqen në të dy anët.

Vendosen në një pjatë metalike dhe çdo rredhe spërkatet me hudhër të copëtuar dhe majdanoz.

Mbi ta hidhet vaji në të cilën ata kanë qenë të zhytura, pastaj pureja e domateve e përzier me pak ujë.

Mbyllet me një kapak dhe piqet në furrë 15 minuta, shërbehet me oriz të gatuar.
Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.