Eureka Skydeck Rihapet si Melbourne Skydeck

spot_img

Një nga përvojat më të larta të Melburnit është rihapur me një rizhvillim shumë milionë dollarësh dhe një emër dhe markë të re.

Skydeck i Melburnitdikur Eureka Skydeck, është platforma më e lartë e vëzhgimit në hemisferën jugore dhe është ende mënyra më e mirë për të zbuluar Melburnin nga një lartësi marramendëse.

Është Melburni, në një nivel tjetër.

Hapet për publikun të mërkurën më 15th Dhjetor, atraksionet e reja e bëjnë atë vendin e përsosur për të bërë një zhytje të thellë në atë që e bën Melburnin një nga qytetet më të jetueshme në botë – qoftë nëpërmjet aktiviteteve familjare, aventurave që rritin adrenalinën, përvojave zhytëse të teknologjisë së “realitetit të përzier”, një gotë. shampanjë ose kokteje dhe ushqime premium ose të gjitha sa më sipër.

Atraksioni ikonë i qendrës së qytetit tani krenohet me teatrin më të madh të realitetit virtual në llojin e tij në botë dhe i pari i këtij lloji në hemisferën jugore. Melbourne Skydeck Voyager Theatre ka 24 karrige Positron që tregojnë një film me porosi që i kalon të ftuarit nëpër 16 përvoja ikonike të Melburnit dhe Viktorias. Filmi përmban peizazhe mahnitëse të xhiruara në definicion të lartë Super 8K, të plotësuar me tinguj, aromë dhe lëvizje të shoqëruara nga një partiturë nga legjendat e muzikës lokale Felix Riebl dhe Ollie McGill nga Cat Empire. Vizitorët do të hipin në slitën historike prej druri të Luna Park, do të nuhasin kafenë e sapopjekur ndërsa eksplorojnë rrugët e Melburnit, do të shijojnë aksionin e Australian Open nga një ndenjëse në fushë në Rod Laver Arena dhe do të ndiejnë ajrin e freskët të oqeanit në fytyrën e tyre ndërsa fluturojnë mbi Rrugën e Oqeanit të Madh. .

Më pas, për një vështrim edhe më të afërt të qytetit, ekziston një model i realitetit të shtuar 1:1100 në shkallë 3D të Melburnit që shfaq tetë periudha të zhvillimit të tij, nga paravendosja deri në të ardhmen, bazuar në punën e profesorit të arkitekturës në Universitetin Monash, Dr Tom. Morgan.

Modeli vjen në jetë përmes një aplikacioni të ri Melbourne Skydeck, për Android dhe iPhone, i cili gjithashtu përfshin një gjueti thesari virtual të 31 shënuesve të fshehur. Mysafirët që gjejnë, skanojnë dhe zhbllokojnë të gjitha, mund të kërkojnë një dhuratë nga Melbourne Skydeck në nisje.

Vizitorët mund të mbyllin përvojën e tyre në Melbourne Skydeck me një pije në Bar 88 që së shpejti do të jetë ikonik, ku do të derdhet Champagne Bollinger. I operuar nga ekipi i ngrënies së bukur Eureka 89 dhe me ndenjëse në parvazin e dritares pikërisht rreth kuvertës, Bar 88 ofron një sërë shampanjash, verërash, birrash, pije alkoolike, kokteje dhe pije joalkoolike të gjitha të servirura me ushqime bari të sapobëra, pjata djathi, pate dhe kafshata të shijshme nga kuzhina e Eureka 89. Bari është vendosur në sfondin e pamjeve më mahnitëse të Melburnit dhe është vendosur të zërë vendin e tij së bashku me vendet më ikonike të kullave në botë.

Mysafirët do të jenë ende në gjendje të testojnë nervat e tyre në Edge, një kub transparent në botë i parë i pezulluar pothuajse 300 metra mbi rrugët e Melburnit, si dhe të ecin në THE PLANK, një përvojë e realitetit virtual që përfundon me një zhytje emocionuese virtuale dhe udhëtim me zipline. Mysafirët marrin një perspektivë emocionuese të qytetit tonë të dashur dhe rrethinave nga kuverta e tij më e lartë e vëzhgimit.

“Skydeck e ka çimentuar vendin e tij si një nga atraksionet më të mira të Melburnit, por ne donim ta çonim atë në një nivel tjetër, për t’u dhënë mysafirëve tanë një përvojë më të thellë, më zhytëse dhe argëtuese dhe aftësinë për të eksploruar Melburnin nga këndvështrime të ndryshme.” Mark Shaw, Drejtor i Përgjithshëm tha.

“Ne u mbështetëm nga dizajnerët më të mirë të Melburnit, specialistët e VR, akademikët, historianët, tregimtarët dhe muzikantët tanë, dhe sigurisht, një nga kuzhinierët tanë më të mirë, për të krijuar një seri përvojash të jashtëzakonshme zhytëse që janë sa emocionuese dhe befasuese aq edhe magjepsëse dhe informuese. .

“Ne me të vërtetë besojmë se e kemi përmbledhur Melburnin me pak fjalë,” shtoi ai. “Ne kemi marrë gjithçka që duam në qytetin tonë, të gjitha historitë dhe faktet e mrekullueshme dhe i kemi shfaqur në një mënyrë inovative dhe emocionuese që do ta pëlqejnë të gjithë, nga fëmijët te gjyshërit.”

Një biletë Melbourne Skydeck lejon hyrjen në ashensorët më të shpejtë në Hemisferën Jugore, duke i çuar vizitorët deri në Melbourne Skydeck në nivelin 88, si dhe duke i dhënë akses në modelin interaktiv 3-D të Melbourne dhe përvojat e Bar 88. Përvojat e reja të Teatrit Voyager, Edge dhe Plank janë një kosto shtesë dhe mund të shtohen kur blini bileta.

ÇFARË KA RE NË MELBOURNE SKYDECK

Virtual Reality Voyager Teatri

Më i madhi i këtij lloji në botë dhe i pari në Hemisferën Jugore, Teatri Voyager ka 24 karrige të vlerësuara me çmime të Positron Voyager të Reality Virtual që i çojnë mysafirët në një udhëtim 11-minutësh gjithëpërfshirës përmes 16 përvojave ikonike të Melburnit dhe Viktorias, të parë nga perspektiva kurrë më parë. të mundshme.

Udhëtimi 360 gradë përfshin rrugët e Melburnit, festivalet dhe ngjarjet sportive, si dhe disa nga peizazhet më mahnitëse të Viktorias me definicion të lartë Super 8K. Karriget shfaqin lëvizje, dridhje dhe aromë, nga aroma e kafesë së sapopjekur te trëndafilat në rrethin e fituesve të Kupës së Melburnit deri te era e ajrit të freskët të oqeanit mbi Rrugën e Oqeanit të Madh.

Një kolonë zanore me porosi nga legjendat e muzikës së Melburnit, Felix Riebl dhe Ollie McGill të The Cat Empire, plotëson përvojën në karrigen e Positron Voyager, e para e krijuar për realitetin virtual kinematografik plotësisht zhytës. Një ndenjëse prej pelushi, në stilin e dhomës së pritjes, ulet në një guaskë shkëlqyese, futuriste që paraqet inxhinieri precize.

Teatri i Melburnit Skydeck VR Voyager

Modeli i Melburnit 3D i realitetit të shtuar

Një model i hollësishëm i realitetit të shtuar 3D i Melburnit i ndërtuar në një shkallë 1:1100. Gjashtë tableta dixhitale rreth modelit ofrojnë dritare interaktive në tetë nga epokat më të rëndësishme të Melburnit; nga paravendosja deri në vendbanimin e vitit 1836, pastaj në 1880, 1920, 1980, 2020 e më tej. U deshën katër printera 240 ditë për të krijuar 184 pjesët e modelit dhe 40 modele të realitetit të shtuar 3D u krijuan për të mbivendosur instalimin. Të dhënat, duke përfshirë informacionin për kufijtë dhe pronësinë e tokës, u interpretuan nga profesori i arkitekturës në Universitetin Monash, Dr Tom Morgan dhe përfshihen në dosjen qendrore, duke e bërë atë modelin 3D më të detajuar të Melburnit kudo. Sfondi i ekranit është një ekran gjigant që tregon zhvillimin dhe historitë e Melburnit.

Aplikacioni Skydeck i Melburnit

I disponueshëm si për Android ashtu edhe për iPhone, aplikacioni i lejon përdoruesit të gjejnë, skanojnë dhe zhbllokojnë 31 monumente të fshehura të Melburnit dhe kulla ndërkombëtare përgjatë ekspozitës. Zhbllokimi i të 31-ve i jep vizitorit një çmim në dalje. Përdoruesit mund të lidhen me Melbourne Skydeck pa Wi-Fi.

Bar 88

Një bar i këndshëm dhe elegant me funksion të plotë i drejtuar nga ekipi i ngrënies së mirë Eureka 89, me Champagne Bollinger. Ulëset në parvazin e dritares Bar 88 rreth kuvertës dhe zonat intime të ndenjëseve janë krijuar të gjitha për të përfituar nga pamja 360 gradë e klasit botëror me një menu bari të krijuar nga shefi ekzekutiv i Eureka 89, Renee Martillano, i vlerësuar me çmime. Lansimi i Bar 88 më në fund i jep Melburnit vendin ikonik që ky qytet i dashur ndërkombëtarisht meriton.

Skydeck i Melburnit

Hapur 7 ditë në javë, e hënë – e diel
12 pasdite-10 pasdite

Përvoja e Skydeck
Fëmija: 19,50 dollarë

Koncesioni: 27,00 dollarë

Të rriturit: 29,50 dollarë

Virtual Reality Voyager Teatri

Fëmija: 11,50 dollarë

Koncesioni: 13,00 dollarë

Të rriturit: 14,00 dollarë

Buzë

Fëmija: 9,50 dollarë

Koncesioni: 13,00 dollarë

Të rriturit: 14,00 dollarë

Dërrasë

Fëmija: 6,50 dollarë

Koncesioni: 7,00 dollarë

Të rriturit: 8,00 dollarë

Për më shumë informacion dhe për të rezervuar bileta, ju lutemi vizitoni melbourneskydeck.com.au

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles