Dimri rikthen vizitorët në Fshatin Dardhë

spot_img

Fillimi i dimrit e ka kthyer Fshatin Dardhë në destinacionin më të preferuar të turizmit të bardhë në juglindje.

Ftohja e motit dhe reshjet e para të borës kanë sjellë fluks vizitorësh nga zona të ndryshme të vendit.

Por vizitorëve të përhershëm këtë vit u janë bahskuar edhe ata që e zbulojnë fshatin turistik për herë të parë.

Bizneset turistikë flasin për një sezon larg pritshmërive, për shkak të  problematikave që solli pandemia.

Bizneset në fshatin turistik i tremben një mbyllje të dytë të vendit, të cilës thonë se do ta kenë më të vështirë t’i mbijetojnë.

Prej disa muajsh, Dardha frekuentohet kryesisht gjatë fundjavave, ndërsa ditët e tjera të javës fshati mbetet i shkretë.

Me shume rreth fshatit Dardhe :

FSHATI DARDHA

fshati dardhe
Pamje nga Fshati Dardhe

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles