Përbërësit

  • 3 lugë vaj
  • 4 lugë oriz
  • 2 thelpinj hudhre
  • 1 lugë perime të përziera
  • Piper
  • Kripë
  • 8 decilitra ujë
  • Kube buke të thekura

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Nxehet vaji dhe në të skuqet grizi deri sa të marrë ngjyrë kafeje të çeltë.

Shtohet hudhra e copëtuar imët, perimet e përziera të thata, piperi i zi dhe kripa.

Çdo gjë së bashku përzihet dhe i hidhet ujë i ngrohtë, vlon në zjarr të ngadalshëm për rreth 10 minuta dhe shërbehet me kube të thekura buke.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.