Përbërësit

  • 5 decilitra lëng domatesh
  • 5 decilitra supë perimesh
  • 1 tubë majdanoz
  • 1 kokë qepë
  • 200 gr miell
  • 2 lugë gjethe selino
  • 5 lugë vaj
  • Mëlmesa
  • Kripë
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Majdanozi pastrohet dhe grihet, qepa qërohet dhe pritet në katrorka.

Në enë të përshtatshme derdhet mielli, shtohet pak kripë dhe ujë aq sa të mund të punohet një brumë i trashë i butë.

Në pak vaj kaurdiset qepa, shtohet majdanozi dhe të dyja kaurdisen, duke shtuar ujë kohë pas kohe, derisa të zbuten.

Derdhet lëngu i domateve dhe supa nga perimet, shtohen gjethet e grira të selinos dhe mëlmesa të përziera, e tëra zihet derisa të vlojë.

Brumi ndahet me dorë në copa të vogla dhe ato lëshohen në çorbën e valë, që të zihen edhe 10 minuta.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.