Cili merr më shumë TLC: Makina juaj apo trupi juaj?

spot_img

Prodhimi masiv i Ford Model T ndezi një lidhje të re dashurie – një mes njerëzve dhe makinave të tyre. Ne gjejmë kohë për t’i larë ato, për t’u dridhur nga pamja e një gërvishtjeje ose gërvishtjeje dhe madje i emërtojmë ato (megjithëse, emri Kristina për një makinë ende nuk është kthyer).

Sjellja jonë e kujdestarit të makinës është e çuditshme, veçanërisht kur mendoni se a Studimi i vitit 2011 zbuloi se 40 për qind e meshkujve thanë se kanë më shumë gjasa të zgjidhin problemet e makinës sesa problemet e tyre shëndetësore. Ku renditet shëndeti juaj? A kujdeseni më mirë për makinën tuaj sesa shëndetin tuaj?

Shikoni artikullin tonë për të parë se cili merr më shumë TLC – makina ose trupi juaj.

Mekanik vs. Doktor

Nëse keni një mekanik të besuar, por jo një mjek të besuar, mund të kujdeseni më shumë për makinën tuaj sesa shëndetin tuaj. Zgjedhja e një mjeku të cilit i besoni dhe ndiheni rehat duke bërë pyetje, mbush një pjesë kritike të enigmës së shëndetit. Në fakt, një studim i vitit 2012 tregoi se njerëzit shpenzojnë më shumë kohë duke hulumtuar blerjet e makinave sesa duke zgjedhur një mjek.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles