Përbërësit

  • 700 gr mish pule
  • Për sos
  • 2 veze
  • Gjysmë gote miell
  • Gjysme gote nisheste
  • 1 shishe ujë mineral
  • 1 lugë çaji karbonat
  • Kripë
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Për sos të gjithë përbërësit i derdhim në një enë të thellë dhe i përziejmë mirë.

Mishin e pulës e vendosim në këtë përzierje dhe rreth 2 orë e lëjmë të qëndrojë.

Pas qëndrimit të nevojshëm copat e mishit të pulës i marrim dhe i fërgojmë në tigan

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.