Pogaçe me djathë

Përbërësit

  • 1 gotë jogurt
  • 2 vezë
  • 1 gotë vaj vegjetal
  • ½ gota gjalpë ose margarinë
  • 6 gota miell
  • 200 gr djtahë
  • Gjysmë tube majdanoz
  • 1 pluhur pjekje
  • Kripë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Gjalpin e shkrirë, vajin, pluhur pjekjën, vezët i derdhni dhe i përzieni mirë.

Miellin, kripën ia shtoni glazurën dhe e vazhdoni përzierjën, pas përzierjën së nevojshme merrni nga brumi dhe ndani kulaçe të vogla.

Secilit kulaç ia vendosni pak djathë, majdanoz dhe e ngjeshëni kulaçet.

Kulaçet i vendosni në tepsi, i lyeni me të kuqët e vezës dhe i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 190 gradë celsius derisa të skuqen.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,684FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles