Përbërësit

  • 1 kg file pule
  • Për sos
  • 1 shishe ujë mineral
  • 2 vezë
  • Gjysmë gote miell
  • 1 pluhur pjekje
  • Vaj vegjetal
  • Kripë
  • Biber i zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Mishin e pulës, pastroni dhe preni në copa të vogla, në fije të holla.

Të gjithë përbërësit e sosit i derdhni në një enë.

Mishin e pulës e zhytëni në sos, pas zhytjës e vendosni në tigan për fërgim.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.