Përbërësit

  • 2 lugë gjalpë
  • 400 gr mish
  • 1 lugë uthëll
  • Biber i zi
  • Pak kripë
  • 4 petë
  • 1,5 gota djathë cheddar
  • Domate

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Mishin e fërgoni me pak gjalpë në një tenxhere, ia shtoni kripën dhe biberin e zi.

Petët i merrni në tigan, përmbi petë e vendosni mishin, djathin cheddar, peten e rrotulloni në anën tjetër, e fërgoni derisa të shkrihet djathi cheddar.

Përmbi ia vendosni copat e vogla të domatës, tranguj turshi dhe e shërbeni.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.