Byrek me petë të gatshme

Përbërësit

  • 3 petë
  • djathë
  • Për sos
  • 2 vezë
  • 1 gotë vaj vegjetal
  • 1 gotë qumësht

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Të gjithë përbërësit e sosit i përziejmë dhe petët i lyejmë me sosin e përgatitur.

Një  petë e shtrijmë në tepsi, pastaj djathin ia vendosim përmbi një petë tjetër dhe përsëri djathin dhe së fundmi petën.

Sosin e mbetur ia derdhim përmbi ose pak ujë mineral, i lëmë pak në pritje byrekun e përgatitur.

Pas pritjës byrekun e lyejmë me të kuqët e vezës dhe e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius derisa të skuqet.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.

Previous articlePulë me përshesh
Next articleSi te gatuajme midhjet

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,433FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles