Bimët që ndalojnë rënien e flokut

spot_img

Bimët që ndalojnë rënien e flokut

Bimët që ndalojnë rënien e flokut

Bimë që ndalojnë rënien e flokut

Rozmarinë- Rozmarina është një bimë mjaft e mirë për flokë të shëndetshëm. Shtypni 20 gram gjethe rozmarinë dhe vendosini të gjitha në 1 litër uji që zien. Lërini me pas të rrijë gjithë natën. Masazhojeni skalpin dukë përdorur këtë lëng 2 herë në ditë.

Locion me rrënjë hithre që të luftoni rënien e flokut: 1 grusht rrënjë hither, 1/4 litër ujë. Ziejini rrënjët e hithrrës në zjarr të ulët për 10 minuta. Lëreni të ftohtë dhe aplikojeni në skalp duke i bërë dhe masazh.

(Visited 468 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles