Përbërsit:

  • 1.5 kg domate te gjelberta
  • 2 qepe
  • 2 luge magdanoz i grire
  • 4 speca djeges
  • 2 speca te medha te gjelbert
  • 1 luge e vogel krip
  • Lengun e gjysem limoni

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Udhëzimet:

Domatet i veme ne uje te bollshem dhe ziejme derisa te shphen leht me pirun.

Pastaj kullojme ujin,veme domatet ne blender,bluajme.

Pastaj bluajme edhe specat,shtojme magdanozin,lengun e limonit,kripen,dhe perzijme mire.

Masen e nxehte e qesim ne kavanoze te nxehte te sterilizuar dhe mbyllim me kapak hermetikisht.

Kavanozet i veme ne enen me uje deri ne gjysem te kavanozve,vlojme per 10 minuta nga momenti i vlimit dhe leme te ftohen

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak