8 bujtinat më të mira në Chiang Mai (Përditësuar 2024)

spot_img

Një pamje me pamje nga hendeku i qytetit të vjetër nga një urë e vogël në Chiang Mai, Tajlandë
Postuar: 20/2/24 | 20 shkurt 2024

Chiang Mai është destinacioni më popullor në veri Tajlandë. Është një qendër për udhëtarët që kërkojnë të ecin në xhungël ose të vizitojnë vendet e afërta të elefantëve. Më pëlqen këtu. Kohët e fundit isha atje dhe u lumturova që pashë që, edhe pas COVID-19, atmosfera e qytetit ka mbetur e njëjtë (është një nga vendet më të mira për ushqim në vend).

Si një qendër popullore udhëtimi, qyteti është i mbushur me bujtina. Ka diçka për çdo lloj udhëtimi dhe buxhet.

Për t’ju ndihmuar të zgjidhni nga qindra opsionet e disponueshme, më poshtë është lista ime e bujtinave më të mira në Chiang Mai.

Nëse nuk dëshironi të lexoni listën më të gjatë, më poshtë janë më të mirat në secilën kategori:

Hostel më i mirë për udhëtarët me buxhet:

Hostel më i mirë për Udhëtaret Femra Solo:

Hostel më i mirë për Nomadët Dixhitalë:

Hostel më i mirë për festime:

Dëshironi specifikat? Këtu është përbërja ime e bujtinave më të mira në Chiang Mai dhe pse i dua ato:

Legjenda e çmimeve (për natë):

 • $: Nën 350 THB
 • $$: 350-500 THB
 • $$$: Mbi 500 THB

1. Pulla Backpackers

Një udhëtar i vetmuar që punon në një tavolinë në Stamps Hostel në Chiang Mai, TajlandëNjë udhëtar i vetmuar që punon në një tavolinë në Stamps Hostel në Chiang Mai, Tajlandë
Pikërisht në periferi të Qytetit të Vjetër, ky është një hotel super social. Ata organizojnë ngjarje çdo natë dhe ka një bar në vend që është i hapur për publikun, në mënyrë që të mund të shoqëroheni me vendasit dhe udhëtarët njësoj (ata kalojnë një orë të mrekullueshme të lumtur). Ata gjithashtu kanë një tavolinë turne dhe organizojnë udhëtime ditore nga qyteti. Ajo që më gjeti veçanërisht e dobishme ishte tabela e tyre e zezë ku udhëtarët mund të postojnë planet e tyre.

Ndërsa shtretërit e konviktit në dhomat më të mëdha janë bazë (kokë të thjeshtë pa perde), dyshekët janë të trashë dhe mjaft të rehatshëm. Konviktet më të vogla kanë gjithashtu vetëm krevate teke, kështu që nuk ka krevat marinari. Ju gjithashtu merrni kthinën tuaj të vogël në mënyrë që të ndihet shumë më private se konvikti standard. (Shënim: ndërsa konviktet më të vogla kanë AC, konviktet më të mëdha me tetë persona kanë vetëm një tifoz (megjithatë është një tifoz personal).)

Ky është hoteli më i mirë në qytet. Nëse mund të gjeni një dhomë, qëndroni këtu!

Pullat me një shikim:

 • $$
 • Shumë e lehtë për të takuar njerëz
 • Bordi i përbashkët i aktiviteteve
 • Tavolinë turne në vend

Shtretër nga 450 THB.

Rezervoni këtu!

2. Hostel Hidden Garden

Lobi i lezetshëm dhe zona e përbashkët e Hostel Hidden Garden në Chiang Mai, TajlandëLobi i lezetshëm dhe zona e përbashkët e Hostel Hidden Garden në Chiang Mai, Tajlandë
Ky hostel është tepër simpatik, me arkitekturë të bukur dhe një dizajn minimalist që përmban shumë dru të ekspozuar. Ajo ka një ndjenjë butiku, me konvikte të mëdha dhe të bollshme që nuk ndihen të mbushur me njerëz. Shtretërit e konviktit janë super të rehatshëm dhe kanë drita individuale, priza dhe perde, në mënyrë që të mund të bëni një gjumë të mirë. Është një hotel social, por jo i përqendruar në festa.

Hoteli gjithashtu ka një pishinë nëse dëshironi të rrini dhe të relaksoheni, si dhe një tarracë në çati ku mund të shikoni pamjen. Ndërsa mëngjesi nuk është i përfshirë, ato ofrojnë ushqime falas gjatë gjithë ditës. Banjat janë të gjitha të pastra dhe të mirëmbajtura dhe dushet gjithashtu kanë presion të mirë. E vendosur pikërisht në periferi jugore të Qytetit të Vjetër, është shumë e lehtë të lëvizësh nëpër qytet nga këtu.

Hostel Hidden Garden me një shikim:

 • $$
 • Hapësira të dizajnuara bukur
 • Konvikte vetëm për femra
 • Pishinë dhe tarracë për t’u çlodhur dhe për të takuar njerëz

Shtretër nga 515 THB, dhoma private nga 1,250 THB.

Rezervoni këtu!

3. Majmuni i çmendur Chiang Mai

Zona argëtuese e pishinës së jashtme e Hostel-it Mad Monkey në Chiang Mai, TajlandëZona argëtuese e pishinës së jashtme e Hostel-it Mad Monkey në Chiang Mai, Tajlandë
Qëndroni këtu nëse doni të festoni. Është shumë e gjallë, me shumë gjëra që ndodhin çdo natë, nga zvarritjet në bar deri te lojërat me pije. Ju merrni një pije falas në mbërritje, e cila vërtet vendos tonin për bujtinë. Është shumë e lehtë të takosh njerëz këtu. Ka një pishinë me ujë të kripur, si dhe një bar dhe restorant në vend, si dhe shumë hapësira të përbashkëta, duke përfshirë një palestër dhe hapësirë ​​për joga.

Ashtu si shumica e bujtinave të festave, shtretërit e konvikteve janë mjaft bazë (por ende të rehatshëm). Ka dollapë në çdo dhomë dhe shumica e shtretërve kanë gjithashtu perde privatësie (i rrallë në bujtinat e festave). Është gjithashtu një nga bujtinat më të lira në qytet, duke e bërë atë zgjedhjen më të mirë për udhëtarët me buxhet që duan të festojnë.

Majmuni i çmendur me një shikim:

 • $
 • Atmosferë e gjallë, shoqërore
 • Palestra, pishinë dhe studio yoga në vend
 • Pije për mirëseardhje falas në mbërritje

Shtretër nga 315 THB, dhoma private nga 1,591 THB.

Rezervoni këtu!

4. Hostel Lullaby

Një hapësirë ​​e përbashkët relaksuese në natyrë në Hostel Lullaby në Chiang Mai, TajlandëNjë hapësirë ​​e përbashkët relaksuese në natyrë në Hostel Lullaby në Chiang Mai, Tajlandë
Ky hostel i vlerësuar me çmime ofron shumë përfitime falas, duke përfshirë mëngjesin falas, marrjen me qira të biçikletave falas dhe mësime ditore falas (si boksi tajlandez ose joga). Është një hotel i qetë, por jo tepër social (ai nuk është padyshim një vend feste). Ka shumë hapësira të përbashkëta për t’u ndenjur, si brenda ashtu edhe jashtë. Është pikërisht në mes të Qytetit të Vjetër, kështu që është shumë e lehtë të lëvizësh nga këtu.

Vetë hoteli është mjaft i këndshëm. Dhomat e konviktit nuk janë të mëdha, por shtretërit janë vërtet komod. Gjithashtu ka drita individuale leximi, dollapë dollapësh dhe perde privatësie për çdo shtrat. Është një vend qetësues me shumë përfitime falas, duke u ofruar udhëtarëve me kosto shumë të mirë.

Hotel Lullaby me një shikim:

 • $$$
 • Konvikt vetëm për femra
 • Mëngjesi falas
 • Kurse ditore falas (boks tajlandez, joga)

Shtretër nga 510 THB.

Rezervoni këtu!

5. Dozy House

Një dhomë e çuditshme e lyer me ngjyrë vjollce në hostelin Dozy House në Chiang Mai, TajlandëNjë dhomë e çuditshme e lyer me ngjyrë vjollce në hostelin Dozy House në Chiang Mai, Tajlandë
E vendosur në Qytetin e Vjetër (e ndjeni këtu?), ky është një bujtinë komode dhe komode me një pronar super miqësor, i cili është gjithmonë i lumtur t’ju ndihmojë ta bëjë qëndrimin tuaj të këndshëm. Ka murale shumëngjyrëshe dhe art në mure, dhe shumë zona të përbashkëta të qeta ku mund të rrini jashtë. Nuk është super social, por është më shumë një bujtinë e qetë dhe e ulët, e përsosur për udhëtarët me buxhet. Është një nga bujtinat më të lira në qytet.

Konviktet nuk janë të mëdha, por kanë priza, dollapë dhe AC. Shtretërit e konviktit janë super bazë dhe kanë vetëm dyshekë të hollë dhe pa perde. Sidoqoftë, dhomat private këtu janë në të vërtetë super të rehatshme dhe mburren me dyshekë të trashë. Është një bujtinë e mirë për udhëtarët me buxhet që kërkojnë të spërkaten në një dhomë private të lirë.

Dozy House me një shikim:

 • $
 • Super të përballueshme
 • Dhoma private komode dhe te bollshme
 • Vendndodhja e shkëlqyer në qytetin e vjetër

Shtretër nga 220 THB, dhoma private nga 880 THB.

Rezervoni këtu!

6. Revolucioni Chiang Mai

Shtretër marinari të thjeshtë në një konvikt në hotelin e festave të Revolucionit në Chiang Mai, TajlandëShtretër marinari të thjeshtë në një konvikt në hotelin e festave të Revolucionit në Chiang Mai, Tajlandë
Ky bujtinë feste ndodhet jashtë qytetit të vjetër pranë tregut të së shtunës. Ka shumë hapësira të zakonshme për t’u ndenjur, për të pirë dhe për të luajtur birrë pong. Hoteli ka një kufi moshe, kështu që ju e dini se këtu do të qëndrojnë vetëm udhëtarët më të rinj. Ata gjithashtu kanë një darkë falas gjatë natës, e cila e bën të lehtë shoqërimin dhe takimin me njerëz. Nuk ka kuzhinë për të gatuar, por ka shumë bare dhe restorante në distancë në këmbë.

Konviktet këtu nuk janë të mëdha, por, ndryshe nga shumica e bujtinave të festave, shtretërit janë me të vërtetë të rehatshëm. Ata nuk kanë perde privatësie, por kanë drita dhe priza individuale (si dhe dyshekë të trashë). Ka edhe kuti të vogla mbyllëse për çdo krevat ku mund të mbyllni portofolin, telefonin dhe sendet e tjera të vogla me vlerë.

Revolucioni Chiang Mai me një shikim:

 • $
 • Atmosferë argëtuese e festës
 • Kufiri i moshës 18-35
 • Darka e nates falas

Shtretër nga 299 THB.

Rezervoni këtu!

7. Rreth një shtrati

Një dhomë konvikti e qetë dhe relaksuese në Rreth një shtrati në Chiang Mai, TajlandëNjë dhomë konvikti e qetë dhe relaksuese në Rreth një shtrati në Chiang Mai, Tajlandë
Ky bujtinë elegant, minimalist ka një ndjenjë butiku, me konvikte të hijshme që kanë dyshekë të rehatshëm, perde për shtretërit e stilit të barkut, drita dhe priza individuale dhe dollapë. Ka një atmosferë miqësore, të qetë dhe dhomat kanë shumë dritë natyrale dhe kanë tone të lehta, natyrale. Është më shumë një bujtinë për udhëtarët e qetë ose nomadët dixhitalë që kërkojnë të kryejnë punën. Ka kafe dhe çaj falas gjatë gjithë ditës, si dhe një kuzhinë dhe qilar të vogël nëse doni të bëni disa përgatitje bazë të ushqimit.

Ndodhet gjithashtu pikërisht pranë tregut të natës Chang Phuak, ku mund të gjeni disa nga ushqimet më të mira të rrugës në qytet, si dhe tempullin shekullor Wat Lok Moli.

Rreth një shtrati me një shikim:

 • $$
 • Shtretërit të stilit të pod
 • Kafe dhe çaj falas
 • Atmosferë e qetë, e qetë

Shtretër nga 370 THB.

Rezervoni këtu!

8. Sylvis Hostel Chiangmai

Pamja e jashtme e hotelit të njohur Sylvis në Chiang Mai me diell, TajlandëPamja e jashtme e hotelit të njohur Sylvis në Chiang Mai me diell, Tajlandë
I vendosur pikërisht përballë rrugës nga Stamps, ky hostel ka një bar kokteji vërtet të mrekullueshëm që specializohet në pijet tajlandeze të bëra nga përbërësit vendas. Është një tjetër bujtinë energjike ku është e lehtë të takosh njerëz pasi ata organizojnë shumë ngjarje dhe kanë shumë zona të përbashkëta ku mund të rrish. Ata mund t’ju ndihmojnë gjithashtu të rezervoni turne dhe ekskursione.

Ata gjithashtu vendosin një orë qetësie në mesnatë, në mënyrë që të mund të bëni një gjumë të mirë. Shtretërit e konvikteve janë mjaft komode, me dyshekë të trashë, perde privatësie dhe drita dhe priza individuale. Ata shtretër janë gjithashtu të stilit të pod, kështu që ju keni më shumë privatësi. Banjat e përbashkëta janë të mëdha dhe të mirëmbajtura, me shumë hapësirë ​​dhe presion të madh uji.

Sylvis Hostel Chiangmai me një shikim:

 • $$
 • Shtretër komod konvikti të stilit pod
 • Bar koktej i mrekullueshëm
 • Konvikt vetëm për femra

Shtretër nga 350 THB, dhoma private nga 1000 THB.

Rezervoni këtu!

***

Një qendër e gjallë e udhëtarëve të shpinës, emigrantëve, ushqimeve dhe nomadëve dixhitalë, Chiang Mai është një ndalesë që duhet vizituar në çdo udhëtim në Tajlandë. Qëndroni në një nga bujtinat e mësipërme dhe kaloni një vend argëtues, të përballueshëm dhe të këndshëm për të qëndruar!

Merrni Udhëzuesin e Buxhetit të Thelluar për Tajlandën!

Merrni Udhëzuesin e Buxhetit të Thelluar për Tajlandën!Merrni Udhëzuesin e Buxhetit të Thelluar për Tajlandën!

Udhëzuesi im i detajuar me faqe 350+ është krijuar për udhëtarë me buxhet si ju! Ai heq pushin e gjetur në udhëzues të tjerë dhe merr direkt në informacionin praktik që ju nevojitet për të udhëtuar nëpër Tajlandë. Do të gjeni itinerare të sugjeruara, buxhete, mënyra për të kursyer para, gjëra për të parë dhe bërë brenda dhe jashtë rrugës, restorante joturistike, tregje, bare, këshilla sigurie dhe shumë më tepër! Kliko këtu për të mësuar më shumë dhe për të marrë kopjen tuaj sot.

Rezervoni udhëtimin tuaj në Tajlandë: Këshilla dhe truket logjistike

Rezervoni fluturimin tuaj
Përdorni Skyscanner për të gjetur një fluturim të lirë. Ata janë motorët e mi të preferuar të kërkimit sepse kërkojnë faqe interneti dhe linja ajrore anembanë globit, kështu që ju gjithmonë e dini që asnjë gur nuk lihet pa lëvizur!

Rezervoni akomodimin tuaj
Ju mund të rezervoni hotelin tuaj me Hostelworld pasi ata kanë inventarin më të madh dhe ofertat më të mira. Nëse dëshironi të qëndroni diku tjetër përveç një hosteli, përdorni Booking.com pasi ata vazhdimisht kthejnë çmimet më të lira për bujtina dhe hotele të lira.

Mos harroni sigurimin e udhëtimit
Sigurimi i udhëtimit do t’ju mbrojë nga sëmundjet, lëndimet, vjedhjet dhe anulimet. Është një mbrojtje gjithëpërfshirëse në rast se ndonjë gjë shkon keq. Unë kurrë nuk shkoj në një udhëtim pa të pasi më është dashur ta përdor shumë herë në të kaluarën. Kompanitë e mia të preferuara që ofrojnë shërbimin dhe vlerën më të mirë janë:

Po kërkoni kompanitë më të mira për të kursyer para?
Shikoni timen faqe burimi për kompanitë më të mira për t’u përdorur kur udhëtoni. Unë listoj të gjitha ato që përdor për të kursyer para kur jam në rrugë. Ata do t’ju kursejnë para edhe kur të udhëtoni.

Dëshironi më shumë informacion mbi Tajlandën?
Sigurohuni që të vizitoni tonë udhëzues i fuqishëm i destinacionit në Tajlandë për më shumë këshilla planifikimi!

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles