6 mënyra se si po e shkatërroni testosteronin tuaj

spot_img

Nëse jeni të shqetësuar për nivele të ulëta të testosteronit, hidhini një sy zakoneve tuaja të përditshme dhe mënyrës së jetesës. Ata mund të kontribuojnë në një rënie.

Mjeku juaj mund të urdhërojë një test gjaku për të kontrolluar nivelet e testosteronit nëse dyshoni se janë të ulëta.

Nivelet e testosteronit zakonisht lidhen me moshën dhe palestër fizikesipas Ghandi Saadeh, MD, një specialist i mjekësisë së brendshme dhe endokrinologjisë me Sentara Medical Group në Kempsville, Virxhinia. Por mjeku juaj ndoshta do të pyesë edhe për stilin tuaj të jetesës për të zbuluar se çfarë tjetër mund të ndodhë.

Këtu janë disa mënyra se si mund të ulni nivelet e testosteronit pa e ditur këtë:

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,871FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles