6 kura të lira, natyrale dhe të shpejta kundër dhimbjeve kronike

spot_img

Dhimbja kronike prek rreth 1 në 5 persona në SHBA, duke e bërë të vështirë nëse jo të pamundur punën dhe gëzimin e kohës familjare dhe shoqërore.

Nëse keni dhimbje kronike – zakonisht përkufizohet si më shumë se tre muaj dhe nuk i përgjigjet trajtimit – trupi juaj nuk i ka fikur mesazhet e dhimbjes në tru, edhe pse burimi origjinal i dhimbjes mund të jetë zhdukur.

Dhimbja mund të lidhet me një gjendje të tillë si artriti, me një ndrydhje ose dëmtim tjetër, ose me ndonjë numër shkaqesh më të pakapshme.

Ndërsa medikamentet janë të shumta, disa preferojnë më natyrale ose metoda holistike për të qetësuar dhimbjen. Të tjerë zbulojnë se mjekimi nuk u jep lehtësim të mjaftueshëm dhe po kërkojnë trajtime natyrale për t’i shtuar trajtimeve të tyre standarde ose për t’i zëvendësuar ato.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,875FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles