12 persona të famshëm me çrregullim bipolar

Ye, i njohur si Kanye West para se të ndryshonte ligjërisht emrin e tij, konsiderohet gjerësisht një nga reperët më me ndikim të të gjitha kohërave, duke u mburrur me 22 Grammy deri më sot.

Ne nje Intervistë e vitit 2019 me David Letterman, reperi fitues i Grammy foli sinqerisht se si është të jetosh me çrregullimin bipolar. “Ndjej një lidhje të shtuar me universin kur jam duke u rritur. Është një çështje shëndetësore”, tha Ye.

Ai e përshkroi përvojën e tij me çrregullimin bipolar si “të kesh një tru të ndrydhur” të ngjashëm me të paturit e një ndrydhjeje të kyçit të këmbës. “Nëse dikush ka një ndrydhje në kyçin e këmbës, nuk do ta shtyni më shumë. Me ne, sapo truri ynë arrin në pikën e ndrydhjes, njerëzit bëjnë gjithçka për ta përkeqësuar atë, “i tha Ye Letterman.

Pavarësisht sukseseve të tij, Ye ka nxitur polemika shumë herë gjatë viteve. Ai ka pasur një sërë shpërthimesh si në publik ashtu edhe në internet, të cilat të dashurit e tij ia kanë atribuar më parë çrregullimit të tij bipolar, sipas Mirëmëngjes Amerikë.

Së fundmi, ai u sulmua për përbuzje në rrjetet sociale lidhur me ish-bashkëshorten e tij, yllin e realitetit televiziv Kim Kardashian, dhe lidhjen e saj të re me Direkt Natën e së Shtunës Komediani Pete Davidson, i cili filloi në fund të vitit 2021. Nuk është e qartë nëse sjellja e fundit e Ye ishte e lidhur me çrregullimin e tij bipolar. Por sipas ETYe i tha Kardashian më pas se ai kishte në plan të “ikte për të marrë ndihmë” si rezultat i sjelljes së tij.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,585FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles