Vaji i rozmarinës, ja si përgatitet në shtëpi


Vaji i rozmarinës, ja si përgatitet në shtëpi
Reviewed by on

September 4, 2018
.

Vaji i rozmarinës, ja si përgatitet në shtëpi Vajrat e bimëve mund të bëhen edhe vetë në shtëpi në mënyra shumë të thjeshta. Për të përfituar vajin e rozmarinës, mjafton të keni vaj ulliri, si dhe rozmarinë të thatë ose të njomë. Kështu, ju nevojitet që të merrni një kavanoz 500 ml të cilën ta […]

Vaji i rozmarinës, ja si përgatitet në shtëpi Vajrat e bimëve mund të bëhen edhe vetë në shtëpi në mënyra shumë të thjeshta. Për të përfituar vajin e rozmarinës, mjafton të keni vaj ulliri, si dhe rozmarinë të thatë ose të njomë. Kështu, ju nevojitet që të merrni një kavanoz 500 ml të cilën ta […]

Rating: 0

Vaji i rozmarinës, ja si përgatitet në shtëpi

Vaji i rozmarinës, ja si përgatitet në shtëpi

Vaji i rozmarinës, ja si përgatitet në shtëpi

Vajrat e bimëve mund të bëhen edhe vetë në shtëpi në mënyra shumë të thjeshta. Për të përfituar vajin e rozmarinës, mjafton të keni vaj ulliri, si dhe rozmarinë të thatë ose të njomë.
Kështu, ju nevojitet që të merrni një kavanoz 500 ml të cilën ta mbushni plot me bimën e rozmarinës dhe pastaj të hidhni vaj ulliri.
Mbylleni kavanozin mirë me kapak dhe vendoseni në një vend me diell për 3 javë. Në krye të tre javëve,kullojeni përzierjen dhe përdoreni vajin për çfarë të dëshironi.
Personat që e kanë përdorur për flokët, kanë pasur efekte shumë të mira.
Kini parasysh që vajrat rrojnë deri në një vit nëse mbahen në vende të freskëta dhe të errëta. Megjithatë kur përgatiten të freskët, janë më të efektshëm

(Visited 358 times, 1 visits today)

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,684FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles