Vaj i kungullit

spot_img


Vaj i kungullit
Reviewed by on

January 17, 2014
.

  Është përfituar me presionin dhe filtrimin mekanik të vajit nga farat, pa aditive kimike, karakterizohet me shije dhe aromë të shkëlqyer. Ajo ka ngjyrë jeshile të errët, shije shumë të veçantë. Përmban një përqindje të lartë të vitaminës E ka veprim antioxidant. Ndihmon në trajtimin e sëmundjeve të prostatës tek burrat, probleme me sëmundje […]

  Është përfituar me presionin dhe filtrimin mekanik të vajit nga farat, pa aditive kimike, karakterizohet me shije dhe aromë të shkëlqyer. Ajo ka ngjyrë jeshile të errët, shije shumë të veçantë. Përmban një përqindje të lartë të vitaminës E ka veprim antioxidant. Ndihmon në trajtimin e sëmundjeve të prostatës tek burrat, probleme me sëmundje […]

Rating: 0

Vaj i kungullit

Vaj i kungullit

 

Është përfituar me presionin dhe filtrimin mekanik të vajit nga farat, pa aditive kimike, karakterizohet me shije dhe aromë të shkëlqyer.
Ajo ka ngjyrë jeshile të errët, shije shumë të veçantë. Përmban një përqindje të lartë të vitaminës E ka veprim antioxidant.

Ndihmon në trajtimin e sëmundjeve të prostatës tek burrat, probleme me sëmundje uretarnite, ngadalëson procesin e atherosclerosis, sulmit në zemër dhe parandalimin e sulmit ne tru, e zbutë artritin reumatoid, zvogëlon sasinë e kolesterolit dhe triglycerides në gjak, ndihmon në parandalimin e sëmundjeve të veshkave .

Për shkak të përqindjes së madhe të omega 3 acideve yndyrore , vaji i perfituar me metodë te ftohtë të farave të kungullit D mbron organizmin nga infeksionet, forcon sistemin imunitar, zemrën dhe enët e gjakut. Vaji i kungullit vepron në mënyrë stimulative në tërë organizmin.

Perdorimi: mund të përdoret 1-3 luge supe vetëm ose duke përdorur në përgatitjen e salatave, ose në zierje të ndryshme.

(Visited 246 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles