Ushqimi perfekt për mosbalancën e hormoneve, ankthin dhe mungesën e gjumit

Pluhuri Maca është konsumuar nga luftëtarët para se të shkonin në luftë dhe kjo kryesisht për shkak të përmbajtjes së saj të pasur të mineraleve, karbohidrateve dhe fibrave. Ky ushqim ka aftësinë për të rritur forcën, qëndrueshmërinë, epshin dhe shpirtin luftarak.

Përmbajtja e Maca:
Vitamina B1, B2, C, E.
Shumë minerale dhe elementë të tjerë si: silic,squfur, jod, hekur, fosfor, magnez, kalcium, zink, jod dhe kalium

Pluhuri Maca është shumë i dobishëm në rastet e fertilitetit. Perandorët e përdorin pluhurin Maca për forcë dhe për rritjen e pjellorisë. Pluhuri Maca ka komponimet unike të cilat janë të dobishme në rritjen e nivelit të energjisë shëndetësore.

Gjithashtu, pluhuri Maca mund të jetë jashtëzakonisht i dobishëm kundër lodhjes për shkak të përmbajtjes së saj të pasur me fosfor, mangan dhe hekur.

Ajo është gjithashtu shumë e fuqishme dhe mund të balancojë hormonet në trup. Ky pluhur ka një ndikim të drejtpërdrejtë në sistemin endokrin. Promovon prodhimin e hormoneve në trup për të krijuar një ekuilibër dhe ekuilibri hormonal është shumë i rëndësishëm për çdo proces në trup. Ajo gjithashtu ofron të gjitha ushqyesit e nevojshëm në trup dhe në këtë mënyrë promovon prodhimin natyror të hormoneve.

Pluhuri Maca është i bollshëm në minerale dhe vitamina të shumta. Ai është i dobishëm në rritjen e dëshirës seksuale tek gratë dhe burrat./Shije.al

(Visited 591 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,680FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles