Tave dheu tiranse

spot_img

Përbërësit:

-300g gjize,

-250g mish ose melci,

-3 domate,2 speca,

-150g vaj ulliri,

-3 thelbinj hudhra,spec i kuq

-1 lug gjelle,

-2 kokrra qepe dhe kripe…

Pergatitja:
Marim nje tigan hedhim vajin, hedhim mbrenda ne tigan mishin qepen trazohen,,me pas hedhim domatet e grira, hudrat, specin e kuq,i trazojm dhe i lejme per 20 min derisa te ziejn me pas hedhim dhe gjizen.Kjo shoqerohet me nje gote raki.

Previous article
Next article

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles