Supë krem patate

spot_img

Përbërësit:

– 1.5 lit. ujë

– 3 patate

– 5 thelpinj hudhër

– 2 kocka të supës (koncentrat pule ose vici) , majdanoz,veget,piper i zi,senf (mustard) dhe 2 lugë kos.

Pregatitja:

Patatet grihen në rende nga ana më e imët dhe hidhen në ujë të nxeht,pastaj i shtohen hudhrat e copëtuara dhe kockat e supës,pas 15 min i shtohet celer, majdanozi,vegeta dhe piperi i zi. Në fund mustarda përzihet me kos dhe hidhet në supë. Kjo supë pregaditet shpejt,është shumë e shishme dhe dietale. Sipas dëshirës mund ti shtohen edhe këpurdha,brokolli etj,

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles