Sup me qofte patatesh

spot_img

Perbersit:

  • 4 patate te prera ne kubik e te ziera
  • 1 spec jeshil i grire imet ,imet
  • pak xhenxhefill e grire
  • nga nje copez djathe kackavall per cdo qofte ose pakes gjize (sipas deshires kjo )
  • 1 veze
  • vaj,krip,piper

PER SUPEN

1 qepe e madhe ne copa
3domate te coptuara
gjethe dafine
1 lug supe salce domatesh
krip,piper,majdanoz,( erza sipas deshires )

PERGATITJA

Pegatisim brumin e qoftes me perberesit e mesiperm ,,duke i perzier mire e mire derisa te bejme nje top prej brumi,,,marrim pakes brume e hapim si petez me dore vendosini copezen e djathit mbeshtilleni ,,vazhdoni keshtu derisa te mbarohet brumi,,skuqini qoftet dhe kulloini pak mbi nje leter kuzhine

PEREGATITJA E GJELLES

Skuqim ne tenxere qepen ,,hedhim domatet ,,salcen ,,dafinin,,hedhim pak uje dhe e leme ne zjarr disa minuta sa te zijeje perzierja ,,hedh qoftet ,,i rregullojme me kripe ,piper dhe i leme ne zjarr te ulet disa minuta.
Kur ta sherbeni sperkateni me majdanoz te grire.

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,872FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles