Pёrbёrёsit

  • 2 gota thjerrëza
  • 1 lugë shafran
  • 1 qepë
  • 1 karrotë
  • 1 copë hudhër
  • 1 lugë vaj vegjetal
  • 2 limona
  • 4 gota ujë
  • Kripë
  • Biber I zi

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Qepën, hudhrën, karrotën preni në copa të vogla dhe fërgoni me vaj vegjetal.

Ia shtoni thjerrëzat dhe e përzieni, pasi fillon ti zihet ia shtoni kripën, biberin e zi dhe shafranin.

Pastaj ia shtoni ujin dhe e zieni supën derisa thjerrëzat të zihen.

Supën e shërbeni me limon.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.çom është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë reçeta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, reçeta këto të çilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin shtepiak.