Si të përdorni vajin e kokosit për dhëmb të bardhë

spot_img


Si të përdorni vajin e kokosit për dhëmb të bardhë
Reviewed by on

March 9, 2018
.

Gjithkush dëshiron të ketë një buzëqeshje rrëzëllitëse, por konsumimi i lartë i kafesë, çaji i zi, pirja e duhanit, kujdesi i ulët dentar, bëjnë që dhëmbët të zverdhen. Në vend që të paguajnë qindra për një zbardhues profesional, ekziston një mënyrë më e natyrshme dhe me kosto të ulët për të arritur këtë shkëlqim të […]

Gjithkush dëshiron të ketë një buzëqeshje rrëzëllitëse, por konsumimi i lartë i kafesë, çaji i zi, pirja e duhanit, kujdesi i ulët dentar, bëjnë që dhëmbët të zverdhen. Në vend që të paguajnë qindra për një zbardhues profesional, ekziston një mënyrë më e natyrshme dhe me kosto të ulët për të arritur këtë shkëlqim të […]

Rating: 0

Si të përdorni vajin e kokosit për dhëmb të bardhë

Si të përdorni vajin e kokosit për dhëmb të bardhë

Gjithkush dëshiron të ketë një buzëqeshje rrëzëllitëse, por konsumimi i lartë i kafesë, çaji i zi, pirja e duhanit, kujdesi i ulët dentar, bëjnë që dhëmbët të zverdhen.

Në vend që të paguajnë qindra për një zbardhues profesional, ekziston një mënyrë më e natyrshme dhe me kosto të ulët për të arritur këtë shkëlqim të bardhë.

Sekreti është vaji i kokosit.

Eliminon njollat ​​ pa prishur smaltin tuaj. Një tjetër përfitim i vajit të kokosit ështe që freskon frymën tuaj.

Ju duhet: 1 lugë gjelle me vaj të kokosi. Lëreni vajin të shkrijë nëse ka ngrirë.

Merrni rreth gjysmën e lugës gjellës dhe mbajeni në gojë 10 deri në 15 minuta përpara se të lani dhëmbët.

Pastaj lani dhëmbët si zakonisht.

Përsëriteni këtë trajtim çdo ditë derisa dhëmbët tuaj të arrijnë bardhësinë e dëshiruar.

Burimi: health hacks
©gatuajshendetshem/a.c./

(Visited 72 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles