Si ta konsumojmë avokadon, frutin që ka 20 vitamina

spot_img


Si ta konsumojmë avokadon, frutin që ka 20 vitamina
Reviewed by on

September 18, 2018
.

Sipas disa studimeve të fundit, avokado është frut shumë i shëndetshëm për organizmin e njeriut. Ai përmban mbi 20 vitamina dhe minerale, duke përfshirë vitaminë C, vitaminë E, shumë vitamina B, magnez dhe kalium. Konsumimi i avokados ndikon në përmirësimin e sistemit imunitar, përmirëson tretjen dhe mund të ndihmojë edhe të humbni yndyrë. Ai gjithashtu […]

Sipas disa studimeve të fundit, avokado është frut shumë i shëndetshëm për organizmin e njeriut. Ai përmban mbi 20 vitamina dhe minerale, duke përfshirë vitaminë C, vitaminë E, shumë vitamina B, magnez dhe kalium. Konsumimi i avokados ndikon në përmirësimin e sistemit imunitar, përmirëson tretjen dhe mund të ndihmojë edhe të humbni yndyrë. Ai gjithashtu […]

Rating: 0

Si ta konsumojmë avokadon, frutin që ka 20 vitamina

Si ta konsumojmë avokadon, frutin që ka 20 vitamina

Sipas disa studimeve të fundit, avokado është frut shumë i shëndetshëm për organizmin e njeriut.

Ai përmban mbi 20 vitamina dhe minerale, duke përfshirë vitaminë C, vitaminë E, shumë vitamina B, magnez dhe kalium.

Konsumimi i avokados ndikon në përmirësimin e sistemit imunitar, përmirëson tretjen dhe mund të ndihmojë edhe të humbni yndyrë. Ai gjithashtu ndikon edhe në uljen e depresionit dhe i jep shkëlqim lëkurës tuaj.

Avokado duhet të konsumohet me kujdes, të pastrohet fillimisht dhe të përpunohet në mënyrë që të mos krijojë alergji, meqë ajo mund të shfaqet zakonisht një orë pas konsumimit.

(Visited 302 times, 1 visits today)

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,912FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles