Shefi dhe personaliteti televiziv Anthony Bourdain vdes nga vetëvrasja e dukshme në moshën 61-vjeçare

Shefi i famshëm i kuzhinës, autori dhe personazhi televiziv Anthony Bourdain ka vdekur në moshën 61-vjeçare në një vetëvrasje të dukshme.

Bourdain ishte në Francë duke punuar në një episod të ardhshëm të serialit të tij CNN Pjesë të panjohura kur ai u gjet pa reaguar në dhomën e tij të hotelit këtë mëngjes. Të njoftoi rrjeti kabllor i lajmeve se shkaku i vdekjes ishte vetëvrasja.

Lajmi për vdekjen e Bourdain vjen tre ditë pasi stilistja Kate Spade kreu vetëvrasje dhe një ditë pas Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) publikoi një raport mbi rritjen e shkallës së vetëvrasjeve në Shtetet e Bashkuara.

“Me pikëllim të jashtëzakonshëm mund të konfirmojmë vdekjen e mikut dhe kolegut tonë, Anthony Bourdain”, tha rrjeti në një deklaratë. “Dashuria e tij për aventurat e mëdha, miqtë e rinj, ushqimet dhe pijet e mira, dhe historitë e jashtëzakonshme të botës e bënë atë një tregimtar unik. Talentet e tij nuk pushuan së na mahnitur dhe do të na mungojë shumë. Mendimet dhe lutjet tona janë me vajzën dhe familjen e tij në këtë kohë tepër të vështirë.”

Related Articles

Stay Connected

21,992FansLike
3,592FollowersFollow
0SubscribersSubscribe

Latest Articles